Funda Arar o şarkıları böyle eleştirdi: “Bir şeye benzemiyorlar”


Türk Sanat Müziği, Anadolu rock, pop ve arabesk tarzında eserleri başarıyla yorumlayan şarkıcı Funda Arar, Girne’de seyircisiyle buluştu. Ünlü isim sahneye çıkmadan önce basın mensuplarıyla bir araya geldi.

“ŞİMDİ ÜRETME ZAMANI”

Güzel yorumcu kendisine yöneltilen “Şarkılar, klipler, konserler. Enerjinizi neye bağlıyorsunuz?” sorusuna şu şekilde yanıt verdi:

“Mesleğimi seviyorum, işimi seviyorum. Bugünün müzik sektörü eskisi gibi değil. Önceden bir albüm yapardın o seni birkaç sene götürürdü. Şimdi çok daha çabuk tüketim var. Sosyal medya ve dijital platformlar var. Durum böyle olunca da her şey daha çabuk bitiyor. Şimdi üretme zamanı. Biz de zaten sürekli üretiyoruz”

“BİR ŞEYE BENZEMİYORLAR”

Basın mensuplarının “Sosyal medya ve dijital platformlar ön planda olduğundan beri şarkı kalitesi daha da düşüyor deniliyor. Siz bununla ilgili neler söylemek istersiniz?” sorusuna Arar:

“Çok güzel şarkılar da var ama sözleri şiir gibi alt alta yazınca bir şeye benzemeyen şarkılar da çıkıyor maalesef. Bu dönem işin sanatsal tarafını biraz öteledik gibi. Biz işimizi yaparken işin sanatsal, şiirsel tarafına özen gösteriyoruz. Biz melankoliyi seviyoruz. Duygusal bir ülkeyiz. Bunları samimi olarak veren şarkılar zaten ön planda oluyor” diye cevap verdi.

Röportaj sonrası sahnesine çıkan Funda Arar, konserin son bölümünde elektriklerin kesilmesine rağmen şarkılarını söylemeye devam etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir